Bugun...
sanalbasin.com üyesidir


TÜRKİYE HALK OYUNCULAR BİRLİK PLATFORMU BİR İLKE İMZA ATIYOR

TÜRKİYE HALK OYUNCULAR BİRLİK PLATFORMU BİR İLKE İMZA ATIYOR
+ -

TÜRKİYE HALK OYUNCULAR BİRLİK PLATFORMU BİR İLKE İMZA ATIYOR

Kültür Ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Ve Türkiye Halk Oyuncular Birlik Platformu  işbirliği ile 19 mayıs 2019 günü Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kurtuluş mücadelesini başlatmak için Samsun' a çıkışının 100. yıl dönümünde saatler 19.19'u gösterdiğinde 81 il ve 19 ülkenin eş zamanlı oynayacağı ülkemizde ve 22 ülkede kent 16 medyanın canlı yayınlayacağı ’’ Dünya Atabarı Oynuyor’’ projesi gerçekleştirilecektir.                                        

Genel Başkan : Şinasi PALA

Genel Koordinatör : Hakan EVCİMAN

Müzik Yönetmeni : Taner DEMİRALP

Genel Sanat Yönetmeni : Suat İNCE

Kocaeli Artvin Batum Havalisi Dernekler Federasyon Başkanı Mikail Kalyoncu "Kültür Bakanlığının düzenlemiş olduğu bu etkinliğe duyarsız kalmayarak teşekkür etti. Artvinin meşhur ATABARI; dünyada 19 ülke, Türkiye'de 81 vilayette 19 Mayıs 2019 saat 19.19'da EŞZAMANLI oynanacak. Bu hiç de yabana atılacak bir etkinlik olmadığı gibi, sadece Kocaeli'de yaşayan Artvinliler değil tüm Kocaeli'nin bu etkinliğe bizzat katılması bir onur olacaktır.Tören alanının bulunduğu alanda (Şelale Önü-Atatürk Anıtı)saat 17 30' toplanılacak,yörürüş yolundan yürülünerek Kent Meydanında (Eski Valiliğin olduğu alan)toplanılacak Valilik Korosu gösterisi ve saat tam 19 19 'da yaklaşık 300  Halk oyunları gösterimi olacak.

 

Bir çok güzel anlamı içinde barındıran bu etkinliği düşünenlere ve uygulayıcılarına gönül dolusu teşekkürler, tebrikler. 

"diyerek sözlerini tamamladı.

Resim 1. Kocaeli Artvin Batum Havalisi Dernekler Federasyonu Başkanı Mikail Kalyoncu


YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
VİDEO GALERİ
YUKARI