Bugun...
sanalbasin.com üyesidir


“Geçmişimizi koruyamazsak, geleceğimizi de inşa etmekte zorlanırız”

“Geçmişimizi koruyamazsak, geleceğimizi de inşa etmekte zorlanırız”
+ -

Türk Dünyası Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gebze Taşköprülüler Dernek Başkanı Ali Osman Kılcan ile Darıca İlim, Hizmet ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Abdulghanı Cheab ve yönetimlerini makamında konuk etti. Birliktelikte Kocaeli’ne sunulan hizmetlerin kentin önünü açtığı vurgulanırken, halka dokunmak ve hizmetkârı olmak için çalıştıklarını belirten Karaosmanoğlu, “Ekibimizle birlikte kentimizin gelişimi için çalışırken diğer bir taraftan kadınımız, gençlerimiz ve özellikle çocuklarımız için proje ürettik. Sosyal belediyeciliği önemseyerek, halkımızın tüm ihtiyaçlarına cevap vermek için çalıştık” dedi.

 

“EN ÖNEMLİ DEĞERLERDEN BİRİ KÜLTÜREL MİRASLARIDIR”

Sosyal Belediyeciliğin Türkiye’deki rol modeli olan Büyükşehir Belediyesi olduklarını da dile getiren Başkan Karaosmanoğlu, sivil toplum kuruluşlarımızla birlikte hayata geçirdikleri hizmetlerle gariplerin ve ihtiyaç sahibi vatandaşların yanında yer aldıklarını da söyledi. “İnsan canından sonra yerine konulması neredeyse imkânsız olan en önemli değerlerden biri kültürel miraslarıdır” diyen Başkan Karaosmanoğlu, “Gebze Taşköprülüler Derneğimiz bunu en güzel şekilde korumakta ve sahip çıkmaktadır. Yaşamımıza derinlik ve zenginlik katan ve geleceğin şekillenmesinde toplumların ortak hareket noktalarını oluşturan kültürel değerlerimizi korumak ve gelecek nesillere aktarılması çok büyük önem arz etmektedir. Geçmişimizi koruyamazsak, geleceğimizi de inşa etmekte zorlanırız” ifadelerini sarf etti.

 

“GELECEK NESİLLERİN BU DEĞERLERİ KULLANMASINI SAĞLADIK”

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak medeniyetlerin uğrak yeri olan kentimizin tarihi yapıları, gün yüzüne çıkarmak için önemli hizmetler yürüttüklerini de dile getiren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Kocaeli’nin geçmişinde önemli izler bırakan konak, hamam, ev gibi birçok tarihi mekânı restore ederek, aslına uygun halde ülkemize, Kocaeli’ye kazandırdık. Bu doğrultuda Kocaeli’ye önemli katkıları sağladık. Böylelikle gelecek nesillerin bu değerleri kullanmasını da sağladık” diyerek sözlerini tamamladı. Ziyaretler görüş alışverişinin ardından sona erdi.


YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
VİDEO GALERİ
YUKARI